Prima zi ca angajat DB Work în olanda

Blogs 22.08.23

Ce se întâmplă în prima zi când ajungi în Olanda ca angajat DB Work - pașii urmați de echipa de suport

Dacă ai semnat contractul cu DB Work pentru un job în Olanda, ai făcut alegerea corectă. Fiecare detaliu despre prima ta zi în această țară este descrisă în rândurile de mai jos. Dacă ești nesigur cu privire la a face un pas spre un job în străinătate, nu ne îndoim de faptul că serviciile echipei noastre de suport te vor ajuta să scapi de frica față de necunoscut. Iată în detaliu ce se întâmplă chiar în prima zi în care profesioniștii DB Work ajung în Olanda.

Sediul operațional și echipa de suport DB Work din Sliedrecht

Chiar din prima zi, totul este pregătit pentru tine, astfel încât tu și colegii tăi să vă puteți începe noul drum în carieră, fără nicio grijă. După ce ai ajuns în Olanda, beneficiind de transportul internațional asigurat de către DB Work, te vei întâlni față în față cu echipa noastră de asistență din Olanda, la sediul operațional din Sliedrecht.

În această primă întâlnire vei primi toate informațiile de care ai nevoie, îndrumare către următorii pași pentru acomodarea ta în Olanda și sfaturi care te vor ajuta pe parcurs. Despre sediul din Sliedrecht și despre celelalte sedii DB Work poți citi mai multe în articolul dedicat de pe blogul nostru.

Pachetul de bun venit de la DB Work

Tot în această primă zi în care ai ajuns în Olanda, vei primi pachetul de bun venit din partea echipei de suport DB Work.

Pe toată durata acestui proces de acordare a pachetului de bun venit și a celor necesare acomodării la noul loc de muncă, poți să ceri de la colegii noștri din Olanda informații, să pui întrebări și să clarifici orice nelămurire ai putea avea legată de programul de lucru, cazare, transport sau alte nevoi. 

Nu uita că vei primi acces pe telefon și la aplicația Plan4Flex, unde sunt centralizate documente importante, poți vedea programul de lucru și zilele libere.

Detalii despre adresa unde vei locui în Olanda

În prima ta zi în Olanda, vei afla absolut toate informațiile de care ai nevoie pentru perioada contractuală cu DB Work. Iar cum la DB Work asigurăm și cazarea angajaților, în această primă zi vei primi și adresa unde vei locui alături de alți angajați DB Work, precum și cheile, întrucât vei merge imediat să te cazezi. 

Colegii noștri de la sediul operațional din Sliedrecht se vor asigura că vei înțelege regulile de conviețuire alături de colegii de apartament și îți vor funiza un set minim de norme de conduită pentru traiul la comun, dar și informații despre regulile sau legile olandeze pe care nu ar trebui să le înalci. 

Ai transportul local asigurat 

Un alt beneficiu de care se bucură fiecare angajat DB Work este transportul local. În fiecare zi, vei putea să mergi la lucru și să ajungi înapoi acasă folosind una dintre mașinile de serviciu DB Work, pe care o vei vedea chiar din prima zi. Dacă deții un permis de conducere ai putea fi chiar tu șoferul ce va avea mașina în custodie și care îi va duce pe colegii săi la lucru și înapoi.

Mașina de serviciu poate fi folosită și în scop personal, doar în limita a 20 km pe săptămână, pentru diverse nevoi ale membrilor echipei, ca de exemplu pentru cumpărături sau ca mijloc de transport spre anumite destinații pentru petrecerea timpului liber. 

Responsabilitatea ta va fi să respecți regulile de circulație și pe cele de parcare din Olanda și să te asiguri că faci totul așa cum prevede legea. Echipa de asistență DB Work îți va oferi toate informațiile de care ai nevoie pentru a folosi mașina într-un mod corect sau legate de traseu, pentru a ajunge cu bine la job și înapoi la cazare. 

Ești pregătit pentru noua ta carieră în Olanda? 

Dacă ești interesat de un job în Olanda, trimite CV-ul tău actualizat la job@dbwork.com.

Iată ce beneficii primești cu un contract DB Work

  • Cazare cu tot ce ai nevoie pentru a locui confortabil 
  • Transport local asigurat cu mașini de serviciu DB Work
  • Echipament de lucru
  • Asigurare medicală de sănătate inclusă
  • Sprijin pe toată perioada contractuală pentru obținerea diverselor documente sau pentru rezolvarea problemelor legate de serviciu
  • Transport internațional cu autocar sau avion, asigurate de DB Work
  • Acces la ghiduri cu informații complete despre traiul în Olanda
  • Acces la aplicația Plan4Flex unde primești informații în timp real legate de activitatea de la job.

 

Află mai multe despre beneficiile oferite prin contractele DB Work!

Trimite CV-ul tău actualizat la job@dbwork.com, iar recrutorii noștri vor reveni către tine cu informații cât de repede posibil.

Nu mai sta pe gânduri, fă pasul important în carieră și alege să fii pus în valoare de angajatori din Olanda! Poți aplica pentru domeniul naval, de construcții, logistic sau industrial.