Beneficii la încheierea unui contract

Blogs News 26.07.23

Ce beneficii ai la încheierea unui contract de muncă Olanda cu DB Work

DB Work este o agenție cu foarte multă experiență în recrutarea și plasarea forței de muncă în străinătate. Suntem pregătiți să îți oferim un job calificat în domeniul naval, industrial, construcții sau logisti. Dar motivele pentru care vei dori să închei un contract de munca Olanda prin agenția noastră nu sunt doar joburile avantajoase, ci și beneficiile pe care noi le oferim tuturor angajaților noștri. Iată care sunt acestea și cât de mult te vor ajuta chiar din prima lună petrecută în Olanda.

Transport local și internațional 

Toți profesioniștii care semnează un contract de angajare prin DB Work vor beneficia de transport local chiar din prima zi în care ajung în Olanda. Fiecare echipă de angajați primește o mașină de serviciu dedicată care va putea fi folosită pentru deplasarea de acasă la locul de muncă și înapoi. Mai mult decât atât, mașina respectivă poate fi folosită și în scop personal în limita a 20 km/săptămână. Acești 20 de km sunt perfecți pentru activități de relaxare, cumpărături sau nevoi personale ale specialiștilor DB Work.

Nu în ultimul rând, asigurăm transportul din România la angajatorul din Olanda, iar autocarul DB Work te va prelua fie din orașul natal, fie din unul dintre orașele din apropiere.  

Cazare 

Un alt avantaj foarte important apreciat de către toți specialiștii care lucrează la DB Work este cazarea pe care echipa noastră le-o oferă pe toată durata contractului. Un angajat DB Work se bucură de o locuință complet dotată cu absolut tot ce are nevoie pentru un trai confortabil. Detaliile despre această cazare, dar și cheile de la imobil sunt primite din prima zi în care profesioniștii DB Work ajung în Olanda. Menționăm aici că nu vei locui singur, ci vei avea cel puțin un coleg de apartament.

Echipament de lucru 

Ne dorim ca fiecare profesionist care încheie un contract cu DB Work să poată să crească profesional și să se dezvolte cât mai mult pe durata colaborării. Tocmai de aceea le oferim acestora cele mai sigure condiții de muncă. Din partea echipei de suport, angajații DB Work primesc un pachet complet de echipament de lucru, specific postului pe care îl ocupă, pentru ca aceștia să își poată desfășura activitatea în siguranță.

Astfel, în funcție de  pe care îl ocupi, îți punem la dispoziție salopete pe mărimea ta, bocanci cu bombeu metalic, mănuși, cască de protecție, căști pentru urechi ori ochelari de protecție - totul pentru ca tu să lucrezi în siguranță. 

Asigurare de sănătate

Încă un beneficiu oferit prin contract  este și asigurarea de sănătate ce acoperă serviciile medicale de bază. Detalii legate de această asigurare, ce acoperă ea și ce beneficii medicale ai cu ajutorul ei poți din articolul nostru despre asigurarea medicală DB Work.

De asemenea, e important să știi că, dacă unul sau ambii părinți lucrează la DB Work, iar împreună cu copilul s-au stabilit în întregime în Olanda, copilul va beneficia și el de asigurarea medicală de bază până la împlinirea vârstei de 18 ani. 

Sprijin și informații utile

DB Work are o echipă de asistență și suport special creată pentru a oferi ajutor tuturor specialiștilor care se află în Olanda cu un contract de colaborare activ. Echipa noastră de asistență și suport are sediul în Olanda, iar agenții noștri sunt pregătiți oricând să ofere ajutor pentru problemele întâmpinate de către orice angajat DB Work. De exemplu, suntem mereu pregătiți să te ajutăm să îți obții toate documentele importante din Olanda, BSN-ul fiind unul dintre ele.

Mai mult decât atât, echipa de suport îți va oferi și datele de acces în aplicația Plan4Flex, un foarte bun centralizator al tuturor documentelor, dar și informațiilor ce țin de job-ul din Olanda. Programul zilnic, zilele de concediu, anunțuri de la angajator și alte detalii la fel de importante vor fi mereu centralizate în Plan4Flex pentru ca totul să fie mai ușor de accesat.

Toate aceste avantaje îți vor ușura atât perioada de acomodare din Olanda, dar și viața de zi cu zi într-o țară nouă. Dacă și tu vrei să ai un astfel de job, trimite CV-ul actualizat la job@dbwork.com sau verifică lista noastră de joburi vacante și vezi dacă ți se potrivește ceva.

Te-ar putea interesa și: